Le Café de Capucine

Vizuális cirógatás a legkisebbeknek, avagy min legeltetted a szemed a délutáni/éjszakai alvás előtt?

Én semmin, már csak azért sem mert tesómmal állandóan szívtuk egymás vérét, hogy felhúzva vagy leeresztve legyen a redőny. Ő volt a kompromisszum kész, nem tehetett szerencsétlen mást, mert amint elaludt idegtépő lassúsággal elkezdtem felhúzni az egyik felét. Lemondóan és egy 10 évestől meglepő megvetéssel törte meg a szerencsétlenkedésem: – Húzzad! De csak annyira ami egy… Tovább »

Foghíjtelken is szép az élet

Debrecenben még nem találtam olyan környéket, amely esetében találkozott volna az ízlés és a pénztárca közötti összekötő kapocs. Vagyis egy kivétel volt, ahol el tudtam volna képzelni, hogy gyümölcsöt szüretelek, – működő kert volt, nagy gondot viselt rá a gazdája – lekvárt főzök be egy csendes utcában, közben a háttérből laposakat pislog az előző írásomban… Tovább »

A londoni slozi palota, avagy így építs sz@rból várat

 A blog eddigi írásaiban már megemlítettem ezt a kezdeményezést, de úgy döntöttem, egy teljes írást érdemel. Nincs eléggé hangsúlyozva, hogy mennyit számít egy <10 milliós városban a megfelelő helyezkedés, a kreativitás, ha az ember olyan helyen akar élni, ami tágas, központi helyen van és nem utolsó sorban az övé. Következő alkalommal, mikor ellátogatunk Londonba, biztos… Tovább »

Spontán szombat, Egerben

A napokban eszembe jutott Robin Williams monológja a Holt költők társaságából: Szívd ki az élet velejét, Carpe Diem! A napokban olyan energia lengett minket körül, hogy a rendelkezésünkre álló 24 órába beleerőszakoltunk 25-öt! Szombaton volt az évfordulónk. Megint. Mert januárban is ünneplünk egyet, de Február 28.-án is. Olyan ez mint a névnapom. Annyiszor fogadom a… Tovább »

A házak megnyugtató, kiszűrődő fényéről

Micsoda hülye cím. De elgondolkodtam miért van babonás bizodalmam azokban a távoli fényekben, amik egy ház ablakán szűrődnek ki. Talán mert a mesékben a fény nem ET űrhajóját jelezte egy erdei éjszakán száz éve, hanem a ropogó fahasábok hangját és egy fölé rakott teáskannát, ami gőzt eregetett a csőréből. Mondjuk Jancsi és Juliska nem a… Tovább »

Michael Reynolds “szemét” házai

Ez az ember egy olyan ex rocksztár kinézetű építész aki vicceskedésből elvégezte a mérnöki fakultást, csak azért hogy tudja, hogy honnan kell a lehető legmesszebb elmennie. Már most szimpatikus. A hatvanas-hetvenes évek ébredező környezetvédő mozgalmainak hatása alatt megalkotta a saját megoldását az akkori ÉGETŐ ökológiai kizsákmányolásra és szemétkérdésre. Azt mondotta, hogy minek neki építőipar és… Tovább »

Ahoy! Folyóra fel!

A rendhagyó lakhelyek sorozatom x-dik részében a lakhatásra alkalmas hajó keresésem osztom meg a nagyérdeművel. Mindenek előtt leszögezem: nem tudom hogyan lehet egy hajóban elképzelni a családi életet. Legalábbis nem úgy ahogyan először találkoztam a témával még réges-régen Lyonban. A Rhone parti sétányon magányos postaládák álltak közel a folyóparthoz. Nem tudtam mire vélni, de amikor… Tovább »

Lépcső alatt egy másik világ: alagsori lakások

Talán a Myfair Ladyben találkoztam először ilyen kis megbújó föld alatti alkalmatosságokkal, sous terrain-ekkel. Londonban volt szerencsém annyit látni belőlük, hogy teljesen beléjük szeressek. Nem mondhattam rájuk sem azt, hogy sötétek, nyirkosak vagy egészségre károsak lennének, csupán egy 10 milliós metropolisz egyik tradicionális válasza egy több száz éve égető kérdésre. Nekem ezeknek a lakások egyet… Tovább »

Gesztusfestés teával, hordozó felület: irodai bútor, számítógép

Épp most hallottam hétvégén azt a nagyon életszerű megállapítást, hogy az ember minél inkább komolyan akar viselkedni, annál nevetségesebb szituációba keveredik. Ezt csak egyféleképp tudod feloldani. . . . Meg kell tanulnod Együtt nevetni azzal az emberrel, aki törögeti ennek a bőrkabátnak vagy testnek korlátait. Mozdulatai nem ismernek rutin és pálya szerűen leírható gesztusokat. Könnyebb… Tovább »

Majdani fényjáték

Nincs apelláta, ilyet akarok fellógatni a majdani……akármelyik helységbe P.! Nem tudom milyen anyaggal, milyen technikával tudták ezt a csodálatos dolgot létrehozni, de csak tátott szájjal tudom nézni, amikor feltérképezi az agyam a bonyolultságát, az egész komplex rendszert. Benne vannak a marokkói mozaikok formái, a Big Ben óralapja, a középkori illuminált könyvek díszítő szegélyei. Ezért érdemes… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!